Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли новий спосіб виявлення міжзоряних об'єктів за межами Сонячної системи
Астрономи пропонують новий метод для вивчення міжзоряних об'єктів, які можуть відвідати Сонячну систему. За допомогою нових телескопів, таких як Обсерваторія імені Віри Рубін, вчені сподіваються виявити більше об'єктів, аналогічних відомому Оумуамуа та кометі 2I/Борисова.
Гравітація великих планет Сонячної системи час від часу викидає комети та астероїди у міжзоряний простір. Це вказує на те, що подібні процеси можуть відбуватися і в інших зоряних системах, відправляючи міжзоряні об'єкти в подорож через космос.
Учені пропонують запустити космічний апарат, який зможе наздогнати міжзоряний об'єкт і супроводжувати його під час виходу з Сонячної системи. Така місія дозволить отримати унікальні дані про космічний простір за межами нашої системи та допоможе зрозуміти, чим він відрізняється від внутрішнього космосу.
Однак, для реалізації такої місії потрібен космічний апарат, готовий до запуску в будь-який момент, оскільки невідомо, коли саме буде виявлено новий міжзоряний об'єкт. Моделювання показує, що міжзоряний об'єкт може знаходитися в межах 1,5 млрд км від Землі (приблизно відстані до Сатурна) протягом 770 днів, що вимагає швидкої реакції на його появу.
Додамо — нещодавно вчені представили нову теорію, що може пояснити виникнення життя на Землі. Вона базується на дослідженні міжзоряного об'єкта Оумуамуа та інших космічних факторів. Згідно з новою гіпотезою, життя на Землі могло зародитися завдяки хімічним елементам та органічним сполукам, які були доставлені з космосу.