Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли спосіб створити справжній світловий меч із «Зоряних воєн»
Видання Daily Mail повідомляє: вчені вважають, що створення світлового меча, подібного до тих, що з’являються у фільмах франшизи «Зоряні війни», може стати реальністю, хоча й з певними технічними та практичними обмеженнями. Алекс Бейкер з Уорікського університету припускає, що теоретично можливо створити світловий меч, який буде використовувати плазму замість традиційного леза.
За словами Бейкера, лезо такого меча було б створено шляхом іонізації газу з навколишнього повітря, перетворюючи його на плазму, яка може мати високу температуру і здатність різати метал. Однак плазма схильна до розсіювання, якщо вона не утримується у магнітному полі, що створює труднощі для підтримки форми леза без зовнішнього магнітного поля.
Однією з можливостей для утримання плазми є використання довгого тонкого металевого стрижня, через який проходить електричний струм, що створює магнітне поле. Стрижень міг би бути виготовлений таким чином, щоби бути висувним і не стирчати з руків'я, коли меч вимкнено. Держак меча має бути виготовлений з матеріалу, який може витримувати високі температури — наприклад, кераміки, покритої оксидом ітрію, і мати внутрішні алмазні охолоджувачі для розсіювання тепла.
Основною проблемою є забезпечення достатньої енергії для підтримки плазми та магнітного поля, необхідного для її утримання. За словами Бейкера, потрібна технологія, яка ще не існує, і навіть якщо такий світловий меч буде створено, він буде надзвичайно небезпечний для використання у порівнянні з традиційною зброєю.
Цікаво, що колір плазмового леза меча буде залежати від складу атмосфери, з якої він витягає газ. Наприклад, через переважання азоту в атмосфері Землі, всі світлові мечі будуть синіми, але можна змінити колір, додаючи до газу хлорид натрію, який забезпечить інші відтінки.
Хоча створення реального світлового меча як у «Зоряних війнах» є технологічно зухвалим і потенційно небезпечним кроком, воно відкриває захопливі перспективи для майбутніх досліджень у галузі плазмової фізики та матеріалознавства.