Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли зв’язок між народженням Сонячної системи та атомним бомбардуванням Хіросіми
Вчені виявили, що радіоактивні осадки після вибуху атомної бомби у Хіросімі утворилися завдяки процесам, схожим на ті, які призвели до формування Сонячної системи. Відповідне дослідження науковці опублікували в журналі Earth and Planetary Science Letters.
За словами вчених, досліджувати умови газової туманності, з якої народилася наша Сонячна система понад 4 мільярди років тому, досліджувати проблематично. Основні дані про це вчені отримують, вивчаючи найдавніші метеорити. Проте, аналіз мініатюрних скляних кульок, утворених під час атомного вибуху над Хіросімою, показав, що їх середовище формування має схожості з умовами газової туманності.
6 серпня 1945 року атомна бомба, скинута на Хіросіму, створила вогняний шар із температурою понад 6000 °C, зруйнувавши майже все місто. Під час вибуху матеріали міста, такі як скло, бетон та метал, випарувалися, змішалися з повітрям та водою у перегрітій плазмі, створеній вибухом. Коли вогняна куля охолола, з цих матеріалів утворилися краплі, які випали на поверхню у вигляді радіоактивних осадів.
На поверхні знайшли маленькі скляні кульки-Хіросімаїти. Вчені детально вивчили 20 зразків цього матеріалу, щоб краще зрозуміти, як саме утворились ці скляні сфери та який у них ізотопний склад. Дослідження виявило, що ізотопні співвідношення кремнію та кисню у скляних фрагментах значно відрізняються від тих, що зазвичай зустрічаються на Землі.
Такі ж унікальні хімічні реакції, вважають дослідники, відбувалися під час вибуху атомної бомби над Хіросімою і під час формування Сонячної системи. Вчені переконані, що ці відкриття можуть допомогти глибше зрозуміти процеси, які відбувалися на початку існування нашої Сонячної системи, та продовжують експерименти в лабораторії для додаткової перевірки своєї теорії.