Підписуйтеся на наш телеграм канал!
![](https://noworries.news/wp-content/uploads/2024/05/d75cd866-3ce4-4a6e-a5ca-cb9278e1d5bc-315x200.jpg.webp)
Науковці зробили революційне відкриття про зародження чорних дір у ранньому Всесвіті
Космічний телескоп імені Джеймса Вебба зробив значний внесок у вивчення раннього Всесвіту — науковцям вдалося зрозуміти, що відбувалося у Всесвіті 13 мільярдів років тому, щоб оцінити маси чорних дір та галактик того періоду. «Це дослідження важливе для розуміння того, як швидко еволюціонували ці об'єкти у порівнянні один з одним», — зазначили дослідники.
За допомогою телескопу «Вебба» група астрономів з Массачусетського технологічного інституту дослідила шість квазарів, розташованих приблизно за один мільярд світлових років від Великого Вибуху. Квазари є активними центрами галактик, де відбувається акреція матерії навколо супермасивних чорних дір, виробляючи надзвичайну кількість світла.
Дослідження показало, що маси чорних дір у цих древніх галактиках складають близько 10% маси їх зірок. Це відрізняється від співвідношень, спостережуваних у молодших частинах Всесвіту де маси супермасивних чорних дір становлять лише до 0,1% мас зірок у галактиках-господарях. Це свідчить про те, що у ранньому Всесвіті чорні діри розвивалися швидше, ніж галактики.
На думку науковців, супермасивні чорні діри могли сформуватися з більш масивних зародкових первинних чорних дір, ніж вважалося раніше, оскільки інакше важко пояснити, як чорні діри могли досягти мас у декілька мільйонів і навіть мільярдів сонячних мас всього за мільярд років після Великого Вибуху.
Раніше ми інформували, що фізики з CERN, Європейської організації з ядерних досліджень, розробили новий проект під назвою «Пошук прихованих частинок». Мета — виявлення і дослідження потенційно наявних, але ще не виявлених елементарних частинок. На думку науковців, дослідження може допомогти розкрити деякі з найбільших загадок універсуму, які поки що залишаються невирішеними в рамках Стандартної моделі фізики елементарних частинок.