Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці з’ясували механізм виникнення унікальних планет у Сонячній системі
Астрономи вивчили механізми формування подвійних планет. Детальну інформацію науковці розмістили у дослідженні, опублікованому в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Вчені припускають, що два великі планетарні тіла, що обертаються один навколо одного, можуть сформуватися завдяки приливному нагріванню. Інший варіант їх утворення — припливна дисипація, що є процесом розподілу енергії між планетами, коли вони знаходяться поруч, аналогічно до Землі та Місяця.
За словами науковців, у Сонячній системі немає подвійних планет, але є аналогічна система Плутон-Харон, де Плутон є карликовою планетою, а Харон — її супутником. «Унікальність системи Плутон-Харон полягає у розмірі Харона в порівнянні з Плутоном, що робить їх подвійною карликовою планетою. Центр тяжіння між ними центрованіший, ніж у системі Земля-Місяць», — наголосили вчені.
Дослідження представляє моделювання формування подвійних планет з урахуванням припливних взаємодій та розподілу енергії між планетарними тілами. Результати показали, що приливна дисипація може логічно пояснити формування подвійних планет, особливо у системах із двома чи більше планетами-гігантами.
Це дослідження має важливе значення для астрономії, оскільки зараз астрономи активно вивчають екзосупутники навколо екзопланет та подвійні планети. Дослідження також може допомогти краще зрозуміти умови, необхідні підтримки життя на інших планетах і супутниках поза Сонячної системи, наголосили вчені.
Нагадаємо — на початку жовтня астрономи припустили, що за Плутоном ховається невідомий пояс Койпера з масивними космічними тілами. Даний регіон Сонячної системи, наповнений тисячами крижаних об'єктів різного розміру, найвідомішим з яких є Плутон. Група астрономів з Канади оголосила про те, що вони виявили за межами пояса Койпера 12 нових космічних тіл, що вказує на існування другого пояса Койпера, а значить — регіону Сонячної системи, про який не було відомо.