Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковцям вдалось встановити новий рекорд у швидкості передачі даних
Вчені продемонстрували винахід, що перевершує інші аналогічні пристрої за максимальною швидкістю передавання бодів і пропускною здатністю на одну довжину хвилі. Науковці розробили новий мініатюрний модулятор (CDM) на основі фосфіду індію (InP).
В експериментах новий модулятор продемонстрував рекордну пропускну спроможність — чисту бітову швидкість 1,8 Терабіт/с на стандартному одномодовому оптичному волокні завдовжки 80 км у діапазонах C і L. Це перший випадок, коли модулятор на основі InP працює в цих діапазонах, і вперше повідомляється про рекордну пропускну здатність на довжину хвилі для модулятора.
CDM — оптичні передавачі, що застосовуються в системах оптичного зв’язку для накладення інформації на світловий потік за допомогою модуляції амплітуди і фази перед передачею по оптоволокну.
Поліпшення передачі даних має важливе значення, тому що послуги, які потребують великої пропускної здатності даних, такі як поширення відео та веб-конференції, стають дедалі поширенішими. Для реалізації нових послуг і зручних сервісів вкрай важливо збільшити загальну швидкість передачі даних в оптичних трансмісійних системах. Розробка оптичного передавача, що охоплює як C-, так і L-діапазони в одному модулі, дає змогу гнучко керувати мережею і знижувати вартість обладнання.
Дослідження буде представлено на конференції OFC, провідній світовій події в галузі оптичного зв’язку та мережевих технологій, яка відбудеться в Сан-Дієго. Розроблений модулятор може працювати в широкому діапазоні довжин хвиль завдяки оптимізованій структурі напівпровідникового шару і хвилеводу.
Нагадаємо — дослідники з Корнелльського університету (Ітака, Нью-Йорк) розробили мікрочипи, які здатні потроїти швидкості передачі даних у бездротових мережах. Вчені вважають, що це може стати значним кроком у розвитку комунікацій 6G.