Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили безпровідний зв’язок, що у 100 разів швидший за Wi-Fi
Некомерційна асоціація Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE) прийняла новий стандарт бездротового зв’язку на основі оптичної передачі інформації - Li-Fi (Light Fidelity). За словами розробників, Li-Fi прискорить повсюдне прийняття та розповсюдження нової технології передачі даних.
Замість радіохвиль Li-Fi передає дані, створюючи двійкові коди мерехтінням світла в оптичному діапазоні за допомогою звичайних світлодіодних ламп, а приймачі перетворюють фотони назад на інформацію. При цьому користувачі взагалі не помітять мерехтіння, оскільки воно забезпечується з частотою вище 60 Гц і не сприйматиметься людським зором. При цьому швидкість передачі Li-Fi у 100 разів вища, ніж у Wi-Fi і досягає 224 Гбайт/с.
Ідея використання світла замість радіохвиль давно просувається прихильниками Li-Fi, включаючи pureLiFi, Fraunhofer HHI та Light Communications 802.11bb Task Group. Стверджується, що вона забезпечить швидкі, надійніші та безпечніші з'єднання порівняно з найсучаснішими технологіями, включаючи Wi-Fi та 5G.
Компанії, що працюють над технологією, зокрема pureLiFi, Fraunhofer HHI та Philips, змогли інтегрувати обладнання Li-Fi у звичайні системи освітлення в будинках та офісах, а деякі компанії пропонують використовувати Li-Fi для передачі даних навіть вуличні ліхтарі, фари та стоп-сигнали. Очікується, що з ухваленням нового стандарту буде забезпечено взаємодію таких систем з альтернативами на базі Wi-Fi.
Як стверджують експерти, прийняття стандарту не призведе до зникнення Wi-Fi, 5G і навіть дротових мереж — технології на основі дротового та радіозв'язку, як і раніше, мають деякі важливі переваги перед оптичною. Наприклад, дані можуть передаватися на набагато більшу відстань і навіть через непрозорі об'єкти.
Перевагами Li-Fi є не лише висока швидкість, а й робота в оптичному спектрі, що забезпечує надійність, низький час затримки та вкрай ускладнює перехоплення даних. Світло Li-Fi не проникає за межі стін на відміну від сигналу Wi-Fi, тому передачу даних практично неможливо перехопити ззовні.