Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Одне з найвідоміших хакерських угрупувань співпрацює з терористами ХАМАС

5:13 pm, 21 Жовтня, 2023

Спеціалісти з кібербезпеки Recorded Future виявили ознаки співпраці між терористами ХАМАС і хакерською групою, яка розмовляє арабською мовою. Згідно зі звітом, який опублікували аналітики, ХАМАС, ймовірно, звернувся до «третіх сторін» за межами Гази. Мета — підтримувати пропагандистські новинні сайти, пов’язані з військовим крилом бойовиків Аль-Касам.

Через декілька днів після першої великої атаки ХАМАС на Ізраїль, Telegram-канал, який використовується членами та прихильниками бойовиків, оголосив про запуск додатка, пов’язаного з Аль-Касам. Застосунок було випущено для поширення повідомлень від ватажків ХАМАС.

Дослідники Recorded Future виявили підозрілі перенаправлення на сайт Аль-Касам та ідентичний код Google Analytics, пов’язаний з доменом сайту і близько 90-ма іншими доменами. Перша група доменів використовувала схожі методи реєстрації, як у хакерської групи TAG-63, також відомої як AridViper і APT-C-23. Це кібершпигуни, які націлюються на арабськомовних осіб на Близькому Сході. Вважається, що група діє від імені ХАМАС.

Друга група доменів, ймовірно, пов’язана з Іраном. Ісламська країна підтримує тісні зв’язки з ХАМАС. Іранський підрозділ Кудс Форс спеціалізується на некласичних методах ведення війни та військовій розвідці. Він вважається єдиною підтвердженою іранською структурою, відомою своєю кіберпідтримкою ХАМАС та інших палестинських бойовиків.

Хоча доказів співпраці між обома сторонами небагато, звіт Recorded Future дає уявлення про те, як ці групи можуть допомагати одна одній.

Нагадаємо — раніше стало відомо про об'єднання зусиль хакерів з росії з ХАМАС для запуску кібератак на Ізраїль. Проросійська група хакерів Killnet оголосила про планування кібератак на всі ізраїльські урядові системи. Зловмисники повідомили, що здійснюватимуть DDoS-атаки, що перевантажують веб-сайти трафіком.

«Анонімний Судан» — хакерська група, яку експерти з кібербезпеки пов’язують з рф, — заявила про свою підтримку «палестинського опору» і взяла на себе відповідальність за атаки на сайт газети Jerusalem Post. Десятки інших кіберзлочинців з росії заявили, що вони здійснюють хакерські атаки на ізраїльську інфраструктуру, націлюючись на сайти, пов’язані з електростанціями і системами попередження про ракетну атаку.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$63,705.12

-1.87%

ETH

$3,491.36

-0.86%

BNB

$583.44

-2.26%

XRP

$0.48

-1.81%

SOL

$130.85

-1.84%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше