Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Оператори мобільного зв’язку розповіли, чи залишаться українці без інтернету і зв’язку під час майбутніх блекаутів
Після торішніх зимових блекаутів через обстріли з боку російських окупантів українські оператори мобільного зв’язку заявили про ретельну підготовку до можливих повторних відключень енергії. Про це інформує портал ТехноФан.
Минулої зими інженери компаній робили справжній подвиг, як і наші енергетики, які робили все можливе, щоб незважаючи на обстріли люди мали мобільний зв’язок і могли зв’язуватися зі своїми рідними та близькими. З огляду на ситуацію минулої зими кожен з операторів розповів, як саме вони збираються підтримувати своїх абонентів.
lifecell
Компанія повідомила, що активно збільшує кількість акумуляторних батарей і генераторів на своїх технологічних майданчиках. Це дасть змогу забезпечити незалежне живлення для мобільного зв’язку та інтернету навіть у випадку відключення електроенергії. Компанія також зазначає, що готова до тривалих перебоїв у електропостачанні та має альтернативні джерела живлення для своїх базових станцій. У lifecell запевняють, що на додатковому живленні можуть забезпечити зв’язок для абонентів до 7 — 9 годин.
Київстар
Компанія вже забезпечила свої технологічні майданчики 2-ма тисячами стаціонарних та переносних дизель-генераторів. Це дасть змогу гарантувати незалежне живлення ключових базових станцій, комутаторів та іншого критичного обладнання оператора в разі відключення основного живлення. Київстар планує до кінця поточного року забезпечити джерелами безперебійного живлення 70% мережі фіксованого інтернету.
Vodafone
Фірма забезпечила автономне живлення своїх майданчиків з базовими станціями на 100%. Використовувані батареї гарантують роботу мережі протягом 4−5 годин навіть без основного живлення. У компанії зазначають: ці заходи забезпечують впевненість, що мобільний зв’язок та інтернет продовжать працювати деякий час в умовах можливого повторного блекауту.
Раніше ми розповідали про українських винахідників з Кропивницького, які розробили пристрій, що допоможе уникнути потенційних блекаутів. Коштує девайс $ 1000, розробники хочуть продавати пристрій в Україні та Європі.