Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Опубліковано список ігрових симуляторів, які допомагають українцям вчитись воювати
Українські фахівці оприлюднили список ігор-симуляторів, що імітують бойові дії, дозволяючи опановувати тактику бою та будову техніки. Детальніше про це розповіли журналісти видання Texty.org.ua.
Один з таких симуляторів — «Віртуальний бойовий простір», доступний лише збройним силам країн НАТО та їхніх союзників. Українці також мають доступ до старої версії гри та продуктів вітчизняних виробників, як-от СкіфТех, Логіка, Страта22, Енергія 2000, БМС Техно та Logics7.
Раніше у серпні Чехія передала Україні симулятор для підготовки пілотів F-16, де військові вивчають особливості західної техніки. Це допомагає українським пілотам адаптуватися до сучасних літаків.
Досвід із відеоігор може бути корисним у реальних бойових умовах. Наприклад, командир «Бредлі» розповів, як використав знання з ігор для знищення ворожого танка. «У нас виникли труднощі [через нестачу бронебійних снарядів], але я, так сказати, колись грав у комп’ютерні ігри. Згадав усе: і як бити ті танки, і куди бити, бо я ж мав його зупинити за будь-яку ціну», — розповів військовий.
Ігри, як «Грім війни» та «Сталеві звірі», надають реалістичний досвід ведення бою та взаємодії з технікою. Вони допомагають гравцям краще зрозуміти тактику та стратегію ведення бою.
Нагадаємо — у грудні Міністерство оборони Великої Британії (MOD) вирішило вдосконалити роботів-симуляторів SimStriker, доповнивши їхні навчально-бойові можливості за допомогою ChatGPT. Британські оборонні чиновники та розробники 4GD впевнені — інтеграція ChatGPT у роботизований симулятор зробить навчальний бій більш реалістичним. ШІ-манекени зможуть вести так звані «синтетичні бесіди» з солдатами та взаємодіяти з їхнім спорядженням, вносячи у бойову підготовку ще більшу різноманітність.