Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Першу письмову згадку про віртуальну реальність продадуть на аукціоні Sotheby’s
На черговий аукціон Sotheby’s, який пройде 27 лютого, виставлено рукопис культового науково-фантастичного роману Ніла Стівенсона «Снігопад» (1992). Вважається, що саме у цьому творі вперше з’явився термін «метавсесвіт».
«This Snow Crash thing—is it a virus, a drug, or a religion?»
Sotheby’s is excited to announce Snow Crash — an offering of physical and digital items connected to the revolutionary 1992 science fiction novel by @nealstephenson. https://t.co/lvqYJKXWuU
Bidding opens 27 February. pic.twitter.com/SnkFVhpU1v
— Sotheby's (@Sothebys) February 23, 2023
Серед лотів також будуть роботи художника Тоні Шидера, який намалював графічний роман Dioxin Posse. Саме він надихнув Стівенсона на створення «Снігопаду».
У Sotheby’s нагадали, що роман Стівенсона посприяв популяризації ще одного терміна віртуальної реальності - «аватар». Джеймс Кемерон, канадський кінорежисер, творець дилогії «Аватар», визнав фантастичний твір головним джерелом натхнення для своїх кінострічок.
«„Снігопад“ Ніла Стівенсона є одним зі стовпів жанру кіберпанк, одним із найважливіших творів сучасної наукової фантастики. Перемикаючись між Метавсесвітом і Реальністю, роман Стівенсона є прикладом концепції „гіперреальності“, яку виклав французький філософ Жан Бодрійяр. Як і в теорії Бодріяра, Метавсесвіт, який Стівенсон зображує у „Снігопаді“, — це захопливий світ, який настільки ж „реальний“, як і Реальність, і все ж це симуляція, яка не відповідає нічому у реальному світі», — ідеться у пресрелізі Sotheby’s.
Аукціонні експерти очікують, що рукопис вдасться продати за $ 40 000−60 000.
Зазначимо, що аукціонний дім Sotheby’s вже приймав участь у торгах, пов’язаних з цифровими активами. Так восени минулого року там продали 29 із 81 експонатів колекції MoMA (Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку). Мета полягала у цифровізації експозиції через неможливість відвідувати музеї внаслідок пандемії коронавірусу.