Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Ракети SpaceX пробивають отвори в атмосфері Землі
Ракети компанії SpaceX викликають унікальне атмосферне явище, відоме як «полярне сяйво SpaceX». Ці червоні, сферичні плями в нічному небі, видимі неозброєним оком, являють собою не справжні північні сяйва, а результат роботи двигунів ракет в іоносфері Землі.
Іоносфера — це частина верхньої атмосфери, де сонячне випромінювання іонізує атоми і молекули, створюючи захисний шар електронів. Цей шар відіграє ключову роль у стабільності короткохвильового радіозв'язку і сигналів GPS.
З почастішанням пусків ракет SpaceX, вчені висловлюють заклопотаність з приводу можливого впливу на іоносферу. Стівен Хаммел з Обсерваторії Макдональда в Остіні, штат Техас, зазначив, що частота появи цих червоних хмар може зрости в майбутньому.
«Їхній вплив на астрономічну науку все ще вивчається,» — додав він. На сьогоднішній день супутники Starlink відомі як проблема, але ефекти самих пусків ракет стають предметом уваги вчених.
Особливістю ракет SpaceX є можливість їхнього повернення на Землю за допомогою роботи двигунів. Джефф Баумгарднер, який створив спеціальний інструмент в Обсерваторії Макдональда, пояснює: «Під час роботи двигуна виділяється близько 400 фунтів вихлопних газів, переважно води та вуглекислого газу, на висоті близько 300 кілометрів, що створює значний отвір в іоносфері».