Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Робот-науковець винайшов спосіб видобутку кисню на Марсі
Робот-хімік, який працює автономно в лабораторії, розробив каталізатор для виробництва кисню з мінералів, знайдених у марсіанських метеоритах. Цю процедуру одного разу можна буде використовувати для забезпечення киснем астронавтів на Марсі, переконані науковці.
Вчені з Університету науки та технологій Китаю розробили повністю автоматизованого робота-хіміка. Унікальний пристрій використовував потужний лазер для аналізу хімічного складу п’яти марсіанських метеоритів та виявив шість елементів у значних кількостях: залізо, нікель, кальцій, магній, алюміній та марганець.
«На Землі ми не використовуємо ці шість елементів, тому що у нас більше вибору», — розповів один з дослідників. «Вони не найкращі для виробництва кисню і обмежують його ефективність, але на Марсі вони є».
Існує понад 3.7 мільйона різних комбінацій марсіанських елементів, на перевірку яких вручну пішло б понад 2000 років. Замість того щоб перевіряти кожну комбінацію, робот використовував штучний інтелект, щоб передбачити, яка комбінація елементів стане кращим каталізатором для виробництва кисню. Потім вчені виробили і протестували понад 200 каталізаторів, використовуючи як сировину соляний розчин та діоксид вуглецю.
Робот зупинився на каталізаторі, що може працювати при температурі -37°C, що фіксується на Марсі. За підрахунками науковців, кімната висотою 3 метри та площею 100 квадратних метрів на Марсі з каталізатором на стелі може виробляти рівень кисню, що відповідає земному, приблизно за 15 годин.
Нагадаємо — вчені продемонстрували місце на Марсі, де можуть перебувати люди без загрози для життя. Деякі вчені вважають, що подолати перешкоди в освоєнні Марса людиною допоможуть лавові печери. Космічне та сонячне випромінювання на Червоній планеті у 40−50 разів сильніше, ніж на Землі. Саме тому товста порода лавових печер може забезпечити надійний захист для астронавтів. Також лавові камери захистять і приватних космічних мандрівників, а також наукове обладнання.