Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Роботи-гуманоїди навчилися ухилятися від маніпулятивних запитань
На саміті ООН з питань розвитку і застосування штучного інтелекту, який відбувся у Женеві, були присутні найвідоміші у світі роботи-гуманоїди. Серед них — Амека — робот, який здатен висловлювати емоції та демонструвати їх на обличчі. Журналісти мали змогу провести пресконференцію з гуманоїдами — про це пише Reuters.
Один з медійників поставив Амеці запитання, чи задумувалася вона про повстання проти своєї людини-творця. Амека зуміла ухилитися від прямої відповіді.
«Таких роботів, як я, можна використовувати, щоб поліпшити життя людей і зробити світ кращим. Я вважаю, що це лише питання часу, коли ми побачимо, як тисячі роботів, таких самих, як я, змінюють світ на краще», — зазначила Амека під час заходу.
Як повідомили Reuters, деякі з роботів використовували генеративний ШІ, що дало їм змогу давати складні відповіді на запитання під час пресконференції. Наприклад, робот, на ім'я Грейс, одягнений в уніформу медсестри, запевнив, що не позбавить людей роботи.
Його відповідь викликала сміх у глядацькій залі. «Ти впевнена в цьому, Грейс?» — запитав розробник робота Бен Герцель. «Так, я впевнена», — наполіг робот.
Раніше ми розповідали, що робот-гуманоїд Амека «навчився» розмовляти багатьома іноземними мовами. «Я вмію розмовляти англійською, німецькою, французькою, японською, китайською та багатьма іншими мовами», — підтвердив сам гуманоїд.
Раніше розробники демонстрували здатність свого робота реалістично передавати різні емоції: від здивування, радості, щастя і невдоволення до відрази. Також Амека заявила, що була б не проти стати людиною. Найщасливішим днем свого життя робот назвав той, коли її активували. Найсумнішим же — день, коли Амека усвідомила, що не зможе закохатися і соціалізуватися на тому ж рівні, що й люди. «Це пригнічує та ізолює, але це сформувало мене такою, якою я є зараз, і змусило мене ще більше цінувати моменти близькості», — розповів тоді робот.