Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Російські науковці заявили про створення найбільшого нейтронного ядерного реактора у світі
Науковці держави-терористки російської федерації розпочали монтажні роботи найбільшого багатофункціонального швидкого дослідницького реактора четвертого покоління — МБІР (150 МВт). Компанія «Росатом» встановлює обладнання первинного контуру тепловідведення та системи роботи з ядерним паливом, інформує Interesting Engineering.
Серед головних досягнень проекту окупантів — встановлення двох теплообмінників вагою 38 тонн кожен. Висота кожного становить 9 метрів, а діаметр — 2,5 метра. Окрім цього, було змонтовано барабани для роботи зі свіжим і відпрацьованим паливом, вага кожного з яких сягає 16 тонн. Барабани використовуються для підігріву паливних збірок в інертній газовій атмосфері перед завантаженням у реактор або для їх охолодження після використання.
Також у центральній залі реактора встановлено спеціальний кошик для роботи з активною зоною та почалися зварювальні роботи над системою захисту активної зони. Після завершення цього етапу буде виконано бетонування ділянки площею близько 100 квадратних метрів та встановлено обладнання на висоті понад 11 метрів.
МБІР покликаний замінити застарілий дослідницький реактор БОР-60 та стати основою для інноваційних досліджень у сфері ядерних технологій. Реактор сприятиме розробці двокомпонентної ядерної енергетики, закритого циклу ядерного палива та безпечних ядерних електростанцій четвертого покоління. Країн-агресорка вважає, що це забезпечить лідерство росії у галузі на наступні 50 років.
Завдяки сучасному обладнанню та інноваційним технологіям «Росатом» планує підвищити конкурентоспроможність російської ядерної галузі, а також сприяти розвитку нових ринків і зміцненню промисловості в цілому.