Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розкриті технічні характеристики іранських керованих бомб Qaem класу «повітря-земля»
Іран провів масштабні військові навчання «Великий Пророк 19», під час яких Військово-морські сили Корпусу вартових Ісламської революції (IRGC) випробували ракети, керовані штучним інтелектом. Маневри відбулися 24 січня 2025 року в Перській затоці та прибережних районах провінцій Бушехр і Хузестан, пише Army Recognition.
Під час навчань іранські безпілотники Mohajer-6 та Ababil 5 запустили ракети Qaem і Almas, які успішно уразили умовні цілі. Також був здійснений запуск наступальної ракети з корвета Shahid Soleimani, а зенітні ракети Kowsar 222 перехопили повітряні мішені.
Qaem — це сімейство керованих авіаційних бомб класу «повітря-земля», розроблених для використання з безпілотних літальних апаратів, таких як Mohajer-6. Ці бомби оснащені різними системами наведення: лазерною, інфрачервоною та телевізійною, що забезпечує високу точність ураження. Різні модифікації, такі як Qaem-1, Qaem-5 та Qaem-9, відрізняються за розмірами та типами наведення, що дозволяє адаптувати їх для різних місій та цілей.
Almas — це іранська керована ракета, призначена для ураження бронетехніки та інших наземних цілей. Вона може запускатися з різних платформ, включаючи наземні установки, безпілотники та вертольоти. Ракета має декілька модифікацій з різною дальністю дії: Almas-1 з дальністю до 4 км, Almas-2 — до 8 км, та Almas-3 — до 10 км. Ракета оснащена тандемною кумулятивною або термобаричною бойовою частиною, здатною пробивати до 1000 мм броні. Система наведення включає інфрачервону та електрооптичну головки самонаведення, що дозволяє ефективно вражати цілі без прямої видимості.
За словами генерала Хосейна Саламі, ШІ допомагає виявляти кораблі, що вимикають навігаційні системи, оптимізує вибір цілей і підвищує ефективність систем ППО. Також Іран планує створити перший національний парк штучного інтелекту до 2027 року, що стане частиною стратегії розвитку технологій як у військовому, так і в цивільному секторах.