Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники назвали головний недолік зенітно-ракетного комплексу SAMP/T
Зенітно-ракетний комплекс SAMP/T, який використовується в європейських країнах, може мати обмежену ефективність у перехопленні балістичних ракет. Головна проблема полягає не лише у нестачі ракет, а й у програмному забезпеченні, що викликає занепокоєння серед військових експертів, повідомляє Defence Express.
Офіційно комплекс SAMP/T здатний збивати балістичні ракети лише за умови використання новітніх ракет Aster 30 Block 1 та Block 1 NT. Перша версія Block 1 з’явилася ще у 2010-х роках, отримавши оновлене програмне забезпечення та систему управління. Однак уже у 2015 році розпочалася розробка Block 1 NT, що вказує на те, що попередня версія мала певні недоліки у боротьбі з балістичними загрозами.
Нова модифікація Aster 30 Block 1 NT оснащена більш досконалою радіолокаційною головкою самонаведення, яка працює у Ka-діапазоні (26,5−40 ГГц), що дозволяє точніше виявляти й уражати цілі. Франція планує розпочати серійне виробництво цієї версії у 2026 році як частину модернізації комплексу SAMP/T NG.
Попри це, європейські військові довели, що зенітні ракети Aster 30 здатні збивати балістичні ракети, зокрема під час операцій у Червоному морі. Однак точні дані щодо витрати ракет та ефективності залишаються невідомими. До того ж наземна версія SAMP/T може мати відмінності у системі управління вогнем порівняно з корабельними платформами.
Таким чином, питання ефективності SAMP/T у боротьбі з балістичними ракетами залишається відкритим. Йдеться не лише про можливість перехоплення, а й про реальну ефективність комплексу залежно від конкретної версії зенітних ракет та типу загроз, з якими він стикається.