Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Розробники Northrop Grumman інтегрують високоточні ракети AARGM‑ER у бойові субмарини Virginia Block V
Оборонна компанія Northrop Grumman представила нову концепцію оснащення підводних човнів ВМС США надзвуковими ракетами AARGM-ER (Advanced Anti-Radiation Guided Missile — Extended Range) за допомогою спеціального капсульного комплексу Stealthy Affordable Capsule System (SACS). Вперше ідея була показана на Combined Naval Event 2025, і вона дозволяє запускати ракети як з нових, так і з чинних вертикальних шахт сучасних атомних субмарин.
SACS — це універсальна капсула, яку можна запускати з модулів Virginia Payload Module (VPM) на новітніх підводних човнах класу Virginia Block V. Капсула може перебувати у підводному положенні у зоні запуску, чекаючи, поки субмарина залишить район, після чого спливає на поверхню і здійснює запуск ракети. Важливо, що система дозволяє закладати в неї дані про цілі ще на борту підводного човна, а також взаємодіяти з іншими платформами через захищені канали зв’язку.
AARGM‑ER (Advanced Anti‑Radiation Guided Missile — Extended Range) — американська високоточна ракета типу «вистрілив і забув», призначена для знищення систем ППО противника. Має турбореактивний двигун, що забезпечує дальність польоту понад 200 км. Загальна маса — близько 360 кг, з бойовою частиною 70 кг. Навігація комбінована: інерціальна система, GPS та активний/пасивний радіолокаційний датчик на основі міліметрових хвиль, що працює на фінальній ділянці траєкторії для автономного наведення навіть на рухомі або приховані цілі.
Технологія SACS дозволить кожному підводному човну переносити до 40 надзвукових протикорабельних ракет і суттєво підвищить гнучкість і живучість американських підводних сил. Крім того, компанія розробляє модифікацію ракети AARGM-XR з ще більшою дальністю дії та покращеною швидкістю, яку можуть використовувати не лише підводні човни, а й морська піхота та сухопутні підрозділи.
Очікується, що впровадження таких рішень дозволить ВМС США швидко реагувати на появу цілей у морі й на суходолі, ефективно взаємодіяти з літаками та надводними кораблями у рамках мережевої війни.