Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Розвідка: майже 50% країн світу використовують хакерське програмне забезпечення для шпигунства за громадянами
Як заявили представники Центру національної комп’ютерної безпеки Великобританії (GCHQ), посилаючись на дані розвідки, за останні 10 років понад 80 країн світу придбали хакерське програмне забезпечення. Мета деяких з них — шпигунство за громадянами.
За словами спеціалістів GCHQ, поширення комерційних шпигунських інструментів та послуг дедалі більше знижує бар'єр для входу в кіберпростір урядових та недержавних кіберзлочинців. Висновки ґрунтувалися на поєднанні «секретних даних, галузевих знань, академічних матеріалів та інформації з відкритих джерел». У той час, як деякі країни придбали хакерські інструменти для законних цілей правоохоронних органів, інші використовують їх для переслідування журналістів, правозахисників та політичних дисидентів.
Британський політик-консерватор Олівер Доуден навів у приклад шпигунське ПЗ Pegasus, розроблене NSO Group, як головну загрозу конфіденційності Великобританії та всієї Європи. У GCHQ вважають, що шпигунські ПЗ, наймані хакери та інші зловмисні інструменти та послуги мають зростаючий попит у всьому світі.
Раніше уряд Британії офіційно підтвердив, що Національні кібервійська країни (National Cyber Force, NCF) проводять наступальні операції проти недружніх режимів та терористичних організацій. NCF щодня брала участь в операціях зі знищення терористичних груп, розповсюджувачів сексуального насильства над дітьми та військових противників Великобританії.
Величезну загрозу і для пересічних громадян, і для урядів Європи становлять російські хакери, що діють в інтересах керівництва своєї країни. Саме для боротьби з кіберзлочинцями держави-терориста у ЄС виділять € 1.1 мільярд. Так званий Європейський щит складатиметься з національних і транскордонних операційних центрів безпеки, які використовуватимуть новітні технології. Серед яких: штучний інтелект і вдосконалена аналітика даних, для виявлення транскордонних кіберзагроз та інцидентів.