Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Штучний інтелект навчився бачити думки
Науковцям Вищої школи біологічних наук при Університеті Осаки (Японія) вдалося реконструювати HD-зображення на основі активностей людського мозку. Для цього вчені використали ШІ Stable Diffusion. Дослідники стверджують: на відміну від попередніх експериментів, їм не довелося додатково навчати або вдосконалювати алгоритми штучного інтелекту.
У ході дослідження пацієнту показали фотографії та зробили знімки МРТ. Потім нейромережа перетворила сигнали мозку на зображення — Stable Diffusion продублював все те, що бачила людина.
Вгорі схеми ті зображення, які показували пацієнтові, а внизу — згенеровані нейромережею. Вчені переконані - у майбутньому такі системи допоможуть створювати протези для сліпих і та людей з частковими вадами зору. Також система Stable Diffusion може стати основою для розвитку передових методів дослідження мозку та лікування його порушень.
Японські дослідники переконані: у майбутньому такі технології можуть стати нормою в медицині та використовуватися для більш точного діагностування та лікування різних захворювань, пов’язаних із мозком.
ШІ продовжує дивувати своїми можливостями та перспективами. Нещодавно ми розповідали про декілька наукових досліджень, основна мета яких — вдосконалити людський мозок.
Так американський технотартап Synchron розробив мозковий інтерфейс, спрямований на значне покращення якості життя людей, які пережили параліч. Гаджет імплантується у мозок через кровоносні судини, а вже сам користувач, у якого обмежена фізіологічна рухливість кінцівок, може керувати пристроєм силою думки. Технологія вже успішно випробувана на людях.
Університет Гопкінса пішов ще далі. У найближчі 10 років науковці закладу планують створити справжній біокомп'ютер на основі клітин людського мозку. Дослідники впевнені, що такий гаджет зможе ухвалювати рішення, як справжня людина. Біопристрій матиме «органоїдний інтелект» (ОІ), який може перевершити здатність будь-якої іншої машини до навчання.