Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект навчився створювати нейромережі без допомоги людини
Потужні системи штучного інтелекту (ШІ) можуть розробляти слабші нейромережі, фактично відтворюючи себе в автоматичному режимі. Про це розповіли вчені з Массачусетського технологічного інституту та Каліфорнійського університету в інтерв'ю американському каналу Fox News.
За словами дослідників, ШІ наразі не здатні створювати системи, які можна порівняти з батьківським алгоритмом за складністю і можливостями. Однак їм до снаги проектувати невеликі інтелектуальні інструменти, що розв’язують вузькі завдання — розпізнавання облич і звуків або управління роботою кавоварок, телевізорів, духовок та іншої побутової техніки.
Вчені зазначили, що такі крихітні ШІ споживають мало ресурсів, дуже дешеві в розробці й дають можливість зробити «розумним» практично будь-який електронний прилад. Як приклад фахівці продемонстрували інтелектуальний датчик для відстеження активності людини розміром менше сантиметра.
«Ми віримо, що в майбутньому великі та малі нейромережі співпрацюватимуть і створюватимуть повноцінну інтелектуальну екосистему», — зазначив один із дослідників, професор Каліфорнійського університету в Девісі Юбей Чен.
Нагадаємо — нещодавно влада США визнала штучний інтелект загрозою для країни. «ШІ здатний створювати певні ризики для безпеки і надійності, включно з такими аспектами, як кібербезпека і недостатньо точні розрахунки», — попередили чиновники.