Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект спричинив збільшення кількості діпфейків у мережі на 1000%
З травня 2023 року кількість вебсайтів, що публікують фейкові статті, створені за допомогою штучного інтелекту, зросла більш ніж на 1000%. Про це повідомили спеціалісти організації NewsGuard, що відстежує поширення дезінформації.
NewsGuard виявила 614 сайтів, які функціонують з мінімальною або повною відсутністю людського контролю. Раніше цей показник складав 49 сайтів.
Експерти зазначають, що впровадження інструментів генеративного ШІ стало знахідкою як для «ферм контенту», так і для розповсюджувачів неправдивої інформації. Тепер поширювати пропаганду чи помилкові наративи про вибори, війни та природні катастрофи стало простіше, ніж будь-коли.
Ненадійні новинні та інформаційні вебсайти, створені за допомогою штучного інтелекту, отримали назву UAINS (Unreliable AI-Generated News). За словами представників NewsGuard, відповідальність за розквіт таких ШІ-сайтів частково лежить на брендах, які готові рекламуватися практично скрізь. Модель доходу цих сайтів часто ґрунтується на програмній рекламі, при якій рекламні технології подають оголошення без урахування якості та змісту сайту.
Нагадаємо — агентство ENISA з кібербезпеки ЄС попередило, що нові потужні моделі штучного інтелекту можуть негативно вплинути на вибори в ЄС у червні наступного року. Зловмисники можуть використовувати ШІ для проведення масштабних кампаній з маніпулювання інформацією. Так напередодні парламентських виборів у Словаччині, що відбулися 30 вересня 2023 року, в інтернеті поширювалися аудіозаписи нібито приватних розмов словацьких політиків. Про те, що ці матеріали були діпфейками, стало відомо не відразу.