Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Штучний інтелект визначив ставлення користувачів до найбагатших людей світу
Дослідники видання Business Financing опублікували списки найулюбленіших та найненависніших мільярдерів світу серед користувачів Twitter — дані вдалось отримати завдяки технологіям штучного інтелекту. Зібравши твіти з геотегами, де згадують мільярдерів, аналітики використали алгоритм ШІ, що оцінює емоційне забарвлення постів.
Найулюбленішим мільярдером світу став Білл Гейтс, про нього позитивно відгукуються користувачі 37 країн. У країнах Східної Європи, серед яких Україна, улюбленим мільярдером виявився Ілон Маск (схоже ШІ аналізував дані до жовтня 2022 року, наразі відношення українців до Маска істотно змінилось). У США улюбленим багатієм країни став Річард Бренсон, у Великій Британії — Сергій Брін, а в Китаї — Білл Гейтс.
Антирейтинг мільярдерів очолив Дональд Трамп, акаунт якого навіть заблокований у Твіттері. Як з’ясував штучний інтелект, Трампа недолюблюють у 84 країнах, серед яких Велика Британія, Бразилія, Німеччина, Китай, США, Україна та ПАР.
Загалом до списку дослідження від ШІ увійшли:
- Білл Гейтс — засновник Microsoft;
- Ілон Маск — засновник Tesla та SpaceX;
- Джефф Безос — засновник Amazon;
- Шеріл Сендберг — колишній головний операційний директор Facebook;
- Річард Бренсон — засновник Virgin Group;
- Ларрі Пейдж — співзасновник Google;
- Марк Цукерберг — засновник Facebook та генеральний директор Meta;
- Сергій Брін — співзасновник Google;
- Дональд Трамп — підприємець та шоумен, колишній президент США;
- Руперт Мердок — медіамагнат;
- Уоррен Баффет — американський інвестор;
- Стів Балмер — колишній гендиректор Microsoft;
- Ларрі Еллісон — засновник Oracle;
- Майкл Блумберг — бізнесмен і колишній мер Нью-Йорка;
- Марк Кьюбан — підприємець, інвестор та медіамагнат.
Щодо мільярдерів та їх зацікавленості у криптовалюті, згідно з даними опитування, яке провів журнал Forbes у червні, майже 30% мільярдерів вкладають власні кошти у криптовалюти. Цей показник вищий, ніж у інвесторів, які не володіють мільярдними статками. Очевидно, у цей список не входить Білл Гейтс, який неодноразово висловлював своє негативне ставлення до цифрових активів. Так наприкінці червня засновник Microsoft заявив, що популярність криптовалюти та NFT-проектів заснована на теорії «великого дурня». «Я не залучений до всіх цих речей, пов’язаних з анонімністю, порушенням правил, відсутністю регулювання, шахрайськими схемами… Мене не цікавлять ні біткоїни, ні NFT», — наголосив тоді Гейтс.