Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Співзасновник Neuralink розробить імпланти для очей з доповненою реальністю
Співзасновник компанії Neuralink Макс Ходак, який залишив проект ще у 2021 році, розпочав роботу над імплантами для очей з доповненою реальністю Science Eyes. Як заявив Ходак, працюючи над створенням інтерфейсу «мозок-комп'ютер», він поставив собі за мету знайти спосіб комунікації з мозком без застосування внутрішньочерепних імплантів.
Як відомо, Макс Ходак запустив власний стартап Science Corp., команда якого працює над втіленням в реальність амбітних ідей бізнесмена. За словами Ходака, він пропонує перемістити електронні компоненти для розширення можливостей людини з мозку (у вигляді імплантів) в очі. Для цього в очах необхідно провести генетичну терапію та інтегрувати в них мініатюрний дисплей. Модифіковане око буде за замовчуванням позбавлене будь-яких проблем, пов’язаних із зором, плюс зможе демонструвати дані в доповненій і віртуальній реальностях.
Хоча перших успіхів Science Corp. вже вдалось досягнути — досліди, проведені на кроликах, виявились успішними, технології для реалізації очних імплантів для людини наразі немає. Як вважають користувачі, Ходак вирішив не повторювати помилок Маска та не робити гучних передчасних заяв, щодо швидкого виходу на ринок продуктів, які змінять людське життя.
Наразі стартап співзасновника Neuralink вже зібрав $ 160 мільйонів інвестицій і вийшов на друге місце після Neuralink за обсягами залучених коштів серед проектів, пов’язаних з нейроімплантами.
Щодо компанії Neuralink, її керівництво звинуватили у вбивстві понад 1500 тварин заради експериментів — федеральне розслідування набрало нових обертів. Якщо на початку грудня йшла мова про 20 скарг співробітників Neuralink з приводу «порушення прав тварин», то наприкінці 2022 року стало відомо про більш ніж 1500 смертельних випадків.
Попри масштабний розголос, якого набуває ситуація з вбитими тваринами, Ілон Маск та його компанія планують імплантувати чип Neuralink в мозок людини упродовж наступних шести місяців. Компанія розробляє інтерфейси мозкових чипів, які можуть дозволити пацієнтам з обмеженими можливостями знову рухатися та спілкуватися.