Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У Китаї створили перший у світі чип для виявлення ядерних загроз
Державна ядерна корпорація Китаю (CNNC) оголосила про початок масового виробництва першого у світі чіпа, здатного виявляти радіацію.
Зазначається, що інноваційний напівпровідниковий пристрій, який може встановлюватися навіть у смартфонах, здатен вимірювати потужність дози рентгенівського та гамма-випромінювання в діапазоні від 100 нанозівертів (одиниця вимірювання іонізуючого радіаційного випромінювання я для оцінки дуже малих доз радіації) на годину до 10 мілізівертів на годину.
Чіп забезпечить моніторинг радіаційного фону в різних умовах: від об'єктів ядерної енергетики до природного середовища.
Завдяки компактним розмірам (15 мм на 15 мм на 3 мм) пристрій можна легко інтегрувати в смартфони, дрони та безпілотні апарати, які зможуть функціонувати як мобільні детектори радіації.
Розробка чіпа, включаючи проєктування, тестування та виробництво, повністю здійснювалася в межах Китаю власною командою CNNC.
Повідомляється, що чіп працює з низьким енергоспоживанням — один міліват — і здатен виявляти енергії в діапазоні від 50 кілоелектронвольт до 2 мегаелектронвольт, що робить його ефективним альтернативним засобом контролю радіації.