Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У NASA розробляють робота, який зможе шукати позаземне життя
Дослідники лабораторії реактивного руху NASA працюють над розробкою змієподібного робота, що може стати ключовим інструментом у пошуках життя поза Землею.
Exobiology Extant Life Surveyor (EELS) створюють для космічної місії на Енцелад, один із 83 супутників Сатурна, відомий своєю крижаною поверхнею. Вчені вважають, що під льодом знаходиться рідкий океан, що стимулює дослідження можливості існування життя в ньому.
Згідно з інформацією від Jet Propulsion Lab, EELS — це «змієподібний, самохідний робот», що складається із сегментів із «революційними обертовими руховими вузлами», які дають йому змогу зачіпатися за поверхні та переміщатися під водою. Очікується, що робот-змія зможе проникнути через тріщини на поверхні Енцелада і потрапити в згаданий вище океан під льодом.
Довжина робота становить близько 5 метрів, а вага — 100 кг. Наразі його тестують у різних умовах. «Голова» EELS оснащена технологією, що дає змогу передавати операторам відео в реальному часі і створювати тривимірні зображення місцевості. Тіло робота здатне перевозити і розгортати наукове обладнання, що дає можливість вивчати тиск, електропровідність і температуру під поверхнею холодної планети.
Очікується, що розробку робота буде закінчено восени 2024 року. Вчені сподіваються, що спроектована ними «змія» зможе дістатися до океану всього за декілька днів після потрапляння в тріщину крижаної кори. Якщо все піде за планом, EELS зможе відкрити нові горизонти у вивченні океанських світів, даючи змогу досліджувати глибини, які раніше були недоступні.
«EELS розробляється таким чином, щоб бути адаптивним і здатним пересуватися територією, що нагадує океанські світи, у плинних середовищах і замкнутих лабіринтоподібних просторах, а також у рідинах», — йдеться в описі проекту від NASA.
Нагадаємо — наприкінці квітня представники Державного космічного агентства України оголосили про співпрацю з NASA — відтепер відомства взаємодіятимуть для розвитку можливостей ракетно-космічної галузі України.