Підписуйтеся на наш телеграм канал!
У NASA за допомогою супутників передбачили врожайність в Україні
Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) вивчило супутникові дані для оцінки продовольчого виробництва як на територіях, що контролюються Україною, так і на територіях, тимчасово окупованих росією.
«Оскільки Україна залишається одним з 10 найбільших світових виробників та експортерів сільськогосподарської продукції, постійний моніторинг виробництва харчових продуктів у регіоні завжди був критично важливим у контексті продовольчої безпеки та ринкової стабільності. Це особливо актуально у світлі викликаних війною порушень в управлінні фермерськими господарствами та логістиці ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції, наслідки яких відчуваються не лише на місцевому, а й на глобальному рівні», — зазначають дослідники.
За оцінками NASA Harvest, заснованими на супутниковому аналізі, загальне виробництво пшениці в Україні становить від 25 до 26,5 мільйонів тонн. З них — від 21 до 22 мільйонів тонн припадає на підконтрольні Україні території, а від 4,1 до 4,4 мільйона тонн — на окуповані державою-терористом.
Середня врожайність оцінюється вище, ніж минулого сезону — на рівні 4,27 т/га для всієї України (4,53 т/га на підконтрольних Україні територіях і 3,3 т/га на окупованих росією територіях). З іншого боку, посівні площі зменшилися у порівнянні з минулим роком: від 6,2 млн до 5,8 млн га по всій Україні загалом.
«Важливо зазначити: це припущення, що вся посіяна пшениця буде зібрана. Супутники не можуть надати інформацію про те, хто зібрав пшеницю [українські аграрії чи окупанти] і чи отримає Україна економічні вигоди від своїх родючих сільськогосподарських угідь», — підкреслюють у NASA Harvest.
Раніше ми розповідали про український стартап, який створив першу у світі ІТ-пасіку, керовану за допомогою смартфона. Нова технологія бджолярства здатна врятувати не лише врожай, а й самих бджіл від несприятливого середовища. Наразі стартап діє у нашій державі та декількох країнах світу, в яких клімат схожий на український.