Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Україна та Німеччина викрили хакерів, що викрадали кошти в інтернеті з 2010 року
Українські та німецькі правоохоронці викрили хакерську мережу, яка з 2010 року скоювала кіберзлочини. Про це повідомляє видання Deutsche Welle. Загалом постраждало понад 600 організацій і приватних осіб. Серед них — Національна служба охорони здоров’я Великої Британії, а також університетська клініка Дюссельдорфа. Завдано збитків на мільйони євро.
Хакерське угрупування відоме під назвою Double-Spider (Подвійний павук). Однак, кіберзлочинці змінювали ім'я своєї організації щоразу, коли намагалися зникнути з поля зору правоохоронців.
Поліція оприлюднила інформацію про спецоперацію лише зараз — вона пройшла 28 лютого на території Німеччини та України за підтримки ФБР, Європолу та поліції Нідерландів. Правоохоронці провели масштабні обшуки та вилучили докази злочинної діяльності.
🚨 Germany & Ukraine hit two high-value #ransomware targets.
The targets are suspected core members of the criminal group responsible for carrying out large-scale cyberattacks with the #DoppelPaymer ransomware.
Press release ⤵️https://t.co/GH0tSb6TFX #EMPACT pic.twitter.com/0xWzbdpt5s
— Europol (@Europol) March 6, 2023
Німецька прокуратура видала ордери на арешт трьох хакерів. Відносно інших восьми членів угруповання тривають слідчі дії. Їхнє місцеперебування на цей час невідоме.
Один із підозрюваних, 41-річний росіянин, також розшукується ФБР. За інформацію про злочинця правоохоронці обіцяють винагороду в розмірі $ 5 мільйонів. У німецькій поліції зазначають, що угруповання має зв’язки з державою-терористом.
Своєю чергою з запитом Німеччини Європол заніс у список особливо розшукуваних злочинців громадян країни-окупанта — 31-річного Ігоря Гаршина і 41-річного Ігоря Турашева. Як зазначено в картці Гаршина на сайті Європолу, росіянин брав активну участь у кібератаках на німецькі компанії, займався стеженням, проникненням у системи та шифруванням даних постраждалих фірм. Зі свого боку Турашев був адміністратором мережі, що здійснювала атаки, і є ключовим підозрюваним у зломах німецьких компаній.
Нагадаємо — вчора стало відомо про українців, яким загрожує 12 років позбавлення волі через криптошахрайство. Махінатори приховали понад 71 мільйон гривень, які мали сплатити у держказну як податки.