Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські розробники розкрили технічні характеристики новітньої роботизованої платформи для ЗСУ
Згідно з даними журналістів Defense Express, компанія «Українська бронетехніка» передала українським військовим новітню роботизовану платформу AGEMA. Після випробувань у різних умовах на фронті, розробники доопрацюють AGEMA.
Як розповів виданню в.о. головного конструктора компанії «Українська бронетехніка» Богдан Петрів, розробником платформи є компанія Milanion з Об'єднаних Арабських Еміратів. «Українська бронетехніка» у цьому випадку є постачальником, який вносить у ці платформи свої доопрацювання.
«Загальна мета випробувань — перевірити, як AGEMA може працювати за різних умов на фронті, і за висновками військових прийняти рішення, чи цю платформу можна доопрацювати на потужностях в України, чи ж потрібно буде просити партнерів з Milanion, щоб вони провели ці доопрацювання», — пояснив Богдан Петрів.
Наразі військові випробовують AGEMA без зброї, втім на платформі є можливість встановлення різних видів озброєння. Щодо технічних характеристик, маса AGEMA становить 602 кг, можливе навантаження — до 622 кг при русі на суші, до 330 кг при русі на воді, буксирування вантажу до 544 кг. Швидкість руху на суші - до 29 км/год, на воді - до 5 км/год.
«AGEMA 8×8 розрахована на виконання різного роду місій: логістична підтримка, ведення розвідки, евакуація поранених з поля бою, запуск своїх БПЛА або ж боротьба з ворожими дронами, забезпечення стільникового зв’язку, виконання інших гуманітарних функцій», — розповіли розробники.
Нагадаємо — український оборонно-промисловий комплекс працює над далекобійною версією комплексу «Нептун». «Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого „Нептуна“. Йдеться про нову модифікацію ракети. Також ведеться активна робота разом з міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО», — повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Представник Міноборони не розкрив деталей щодо нової далекобійної ракети та її призначення. РК-360МЦ «Нептун» початково розроблявся для ураження бойових кораблів противника. Зараз, ймовірно, йдеться вже про версію крилатої ракети Р-360 для ураження наземних цілей.