Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські розробники створюватимуть FPV дрони із системою самонаведення
Спеціалісти компанії AirUnit розробляють FPV-дрони, які автоматично визначатимуть ворожу ціль. Про це повідомив співвласник фірми Андрій Штепа у коментарі виданню Фокус.
«Нам потрібні дешеві рішення, які будуть вражати з ефективністю не менше 20%, якщо говоримо про запуск дрона-камікадзе. Це потрібно для того, щоб суттєво змінити ситуацію на фронті. Ми хочемо зробити стабільний продукт, який буде безвідмовно працювати, не створюватиме проблем, буде простим для користувачів і матиме ефективність, вищу за 20%», — заявив Штепа.
За підрахунками підприємця, ефективність сучасних українських FPV-дронів складає близько 10%, а показник «Ланцета» російських окупантів — 25−30%. Штепа вважає, що відсутність систем наведення у дронів українських виробників — глобальна проблема.
«Плануємо розв’язати проблему саме через комп’ютерний зір і побудову алгоритму роботи дрона під час втрати зв’язку», — додав фахівець.
За умови наявності такої системи, оператору FPV дрона потрібно буде захопити ціль, виділивши об'єкт на екрані планшета, а далі все працюватиме автоматично. Також буде вирішена проблема втрати зв’язку і промаху БПЛА, коли через особливості рельєфу під час заходу у піке зв’язок може бути втрачений.
Основна проблема на цю мить — здорожчання дронів у 3−4 рази. Однак Штепа запевнив, що така ціна не буде критичною для українців.
«Компоненти, з якими ми розпочали роботу з проведення тестів та збору прототипів коштували нам $ 180. У ціну входить бортовий комп’ютер, який буде по суті польотним контролером — це вважається дуже дешевою пропозицією. Я думаю, фінальна вартість борта, який ми запропонуємо, буде десь 25−30 тисяч гривень, що не набагато дорожче за уже наявні вироби в Україні», — зазначив представник AirUnit.
Нагадаємо — український розробник зі Слов’янська створив радіокеровану платформу для евакуації поранених бійців ЗСУ. Окрім евакуації, пристрій використовуватимуть для доставки боєприпасів та провізії. Платформа може витримати до 150 кг, сигнал від пульта керування розповсюджується на 100 метрів.