Українська оборонна промисловість готується значно збільшити виробництво самохідних артилерійських установок «Богдана». Розробники планують розширити їх випуск одразу на двох типах шасі. Про це розповів виконавчий директор Української ради зброярів Ігор Федірко, зазначивши, що потенціал підприємств дозволяє нарощувати виробництво в кілька разів за умови стабільного фінансування та наявності необхідної кількості базових машин, інформує Мілітарний.
Розробка «Богдани» стартувала у 2018 році, а її виробництво відповідає стандартам НАТО. Машина має бойову масу 28 тонн, запас ходу до 800 км та максимальну швидкість 80 км/год. Завдяки сучасним технологіям, вона демонструє високу живучість, витримуючи обстріли касетними снарядами та атаки дронів-камікадзе.
Серед переваг САУ — точність, здатність витримувати пошкодження та адаптованість до умов сучасної війни. Установка може витримати підрив на протитанковій міні, а її екіпаж залишається неушкодженим. Для захисту використовуються засоби радіоелектронної боротьби та антидронові системи.
Наразі САУ «Богдана» збирають на базі чеського шасі Tatra Phoenix 8×8. Після доставляння машини бронюють і дооснащують під встановлення 155-мм гармати. Розробники також ведуть роботу над новими варіантами шасі, серед яких розглядаються інші європейські виробники.
У попередні роки окремі «Богдани» будували на шасі Tatra T-815 та білоруських МАЗів. Але через відмову від білоруської техніки та припинення виробництва T-815 подальше використання цих платформ практично неможливе.
Від серійного виробництва українські САУ вже надійшли на озброєння шести військових частин. «Богданами» користуються артилеристи сухопутних військ, морська піхота, Нацгвардія, Головне управління розвідки та підрозділи Національної поліції.
Нагадаємо, що САУ «Богдана» пройшла бойове хрещення у 2022 році у бою за острів Зміїний, де продемонструвала свою ефективність разом із французькою гаубицею Caesar. Після успішного застосування Міністерство оборони України ухвалило рішення про розширення виробництва цих гаубиць.