Підписуйтеся на наш телеграм канал!
В Африці робітники ламають роботизовані системи щоб не залишитися без роботи
Кенійські робітники чайних плантацій знищують роботизовані системи для збору врожаю, щоб не втратити роботу, пише Semafor Africa. Агропромислові компанії все більше покладаються на автоматизацію для скорочення витрат.
ЗМІ повідомляють, що за останній рік у кількох осередках протестів згоріло щонайменше 10 машин для збору чаю. Під час заворушень загинув один протестувальник, а також 23 людини дістали поранення, зокрема поліцейські та робітники.
Кенійська асоціація виробників чаю (KTGA) оцінила збитки від знищення техніки в $ 1,2 млн. Станом на кінець травня у країні зламали дев’ять машин, що належать компанії Ekaterra, яка виробляє чай бренду Lipton.
У березні робоча група місцевого уряду рекомендувала компаніям у Керічо, найбільшому місті країни, що займається вирощуванням чаю, ухвалити співвідношення 60:40 механізованого і ручного збирання рослин. Цільова група також наполягає на ухваленні закону, який обмежить ввезення машин для збирання чаю.
За словами члена робочої групи і колишнього генерального директора KTGA Ніколаса Кіруї, за останні 10 років в окрузі Керічо через механізацію роботу втратили 30 тис. осіб. Група провела громадські слухання, де переважна більшість висловилася проти ввезення і використання роботизованих систем, заявив Кіруї.
2021 року Кенія експортувала чаю на $ 1,2 млрд. Країна посідає третє місце за поставками чаю після Китаю і Шрі-Ланки. Транснаціональні корпорації Browns Investments, George Williamson і Ekaterra вирощують чай у Керічо на території площею 81 тис. га. Усі ці компанії впровадили механізований збір урожаю.
Деякі такі машини здатні замінити 100 робітників. Директор Ekaterra з корпоративних питань у Кенії Семмі Кіруї заявив, що механізація має «критичне значення» для діяльності компанії та глобальної конкурентоспроможності кенійського чаю. За даними урядової робочої групи, одна машина дає змогу знизити вартість видобутку 1 кг чаю з $ 0,11 до $ 0,03.
Аналітики Світового банку пов’язують рівень безробіття в Кенії - найвищий у Східній Африці - з автоматизацією в різних галузях, включно з банківською справою і страхуванням. У четвертому кварталі 2022 року майже 14% кенійців працездатного віку були безробітними.