Підписуйтеся на наш телеграм канал!
В Solana Foundation продемонстрували екологічність SOL
У п’ятницю фонд Solana Foundation опублікував інформаційну панель викидів, щоб відстежувати вуглецевий слід, створений тисячами серверів, які забезпечують роботу блокчейну Solana.
За 12 місяців до 1 квітня 2023 року сервери Solana створили 10 651 метричну тонну вуглекислого газу, згідно з даними панелі, побудованої за допомогою калькулятора вуглецевого сліду Carbonara. Це приблизно еквівалентно лише восьми рейсам літака з Лондона до Нью-Йорка.
Поступово зростає тиск на криптоіндустрію, щоб вона взяла на себе більшу відповідальність за ріст викидів, пов’язаних з блокчейном, у кліматичну кризу. Зокрема, блокчейн біткоїна зазнав широкої критики з боку захисників довкілля через кількість енергії, необхідної для видобутку криптовалюти, а перехід блокчейну Ethereum на мережу з підтвердженням частки частки був частково мотивований прагненням створити більш енергоефективну систему.
Децентралізовані блокчейни покладаються на масивні мережі серверів, розкидані по всьому світу — для їхньої роботи потрібна велика кількість електроенергії, а отже, і викидів вуглецю.
Хоча більшість криптовалютних критиків зосереджені на ВТС, адже його система майнінгу, що ґрунтується на доказі роботи, на сьогоднішній день є найбільш енергоємним процесом серед основних блокчейнів, менші мережі, такі як Solana, все ще зобов’язуються надавати звіти про прозорість, адже політики вже розмірковують щодо заборони деяких криптовалют через неекологічність.