Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені довели, що чинна теорія формування галактик у Всесвіті хибна
Вчені розвіяли довготривалу космічну теорію про взаємодію темної матерії та зірок, яка десятиліттями переслідувала астрономів. Вважалося, що існує секретний механізм, який визначає розподіл звичайної та темної матерії у галактиках. Однак нове дослідження, опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, показало, що такого механізму не існує, і зірки та темна матерія не взаємодіють загадковим чином, інформує Phys.
Ідея про особливу взаємодію між видимою матерією (зірками та міжзоряним газом) і темною матерією виникла через спостереження, що щільність матерії в різних галактиках зменшується однаковими темпами від центру до зовнішніх країв, попри різний вік, розмір і кількість зірок у цих галактиках. Це наводило вчених на думку, що існує певний зв’язок між видимою і темною матерією, що формує дивовижно стабільний розподіл загальної маси.
У новому дослідженні, використовуючи дані телескопа VLT в Чилі, астрономи вивчили галактики, які існували близько 7 мільярдів років тому. Вони реконструювали тривимірну структуру та орбітальні рухи зірок у 22 галактиках, кожна з яких мала масу, що перевищує масу Сонця у 2,5−40 мільярдів разів.
В результаті дослідження вчені виявили, що немає значного взаємозв'язку між темною матерією та зірками. Виявилося, що однорідне розподілення маси галактик пов’язане не з галактиками самими, а з тим, як ці галактики досліджувалися раніше.
Прогресивне відкриття підриває попередні уявлення про те, як працює Всесвіт, і ставить під сумнів чинні моделі формування галактик. Астрономи зазначають, що замість одного загального шаблону розподілення маси у галактиках спостерігається велике різноманіття.
Це відкриття вказує на те, що взаємодія між видимою і темною матерією є набагато складнішою та різноманітнішою, ніж вважалося раніше, і може вимагати переосмислення багатьох аспектів сучасної астрофізики.