Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені довели, що роботи на Марсі не зможуть замінити людей
Науковці з Університету штату Колорадо в Боулдері (США) вважають, що дослідження, які проводитимуть люди на Марсі, дадуть значно більше результатів, ніж будь-які роботизовані місії, хоча це й коштуватиме дорожче. Свіже дослідження пропонує стратегію вивчення Червоної планети, яка вже була передана NASA для вивчення, інформує Space.
У доробку вчених розглядаються науково обґрунтовані місця посадки на Марсі, типи наукової діяльності астронавтів і час перебування на планеті, необхідний для досягнення цілей. Також дослідники розглядають те, яким чином ефективно об'єднати наукову діяльність астронавтів і роботизованих апаратів.
«Марс зберігає безліч ключів до ранньої історії Сонячної системи і того, як планети земної групи підтримують життя», — кажуть вчені. — «Для багатьох видів геологічних досліджень, які потребують великої взаємодії з місцевістю, наприклад, для збору зразків місцевої породи, астронавти матимуть більше можливостей, ніж роботизовані апарати, з огляду на те, що вони зможуть ухвалювати рішення одразу й адаптуватися до нових умов».
Тож науковці пропонують вже зараз розпочати створення допоміжних інструментів і технологій, які допоможуть астронавтам у вивченні Марса. Наприклад, люди зможуть вивчити гори або підземні печери, де не можуть нормально працювати роботизовані апарати. Автори дослідження вважають, що особливу увагу потрібно приділити дослідженню таких регіонів на Марсі, як Рівнина Утопія і Долини Маринер.
Вчені вважають, що люди на Марсі зможуть зробити більше наукових відкриттів, завдяки новому обладнанню, яке буде розгорнуто на планеті. При цьому швидкість досліджень Червоної планети значно зросте саме завдяки людському фактору, адже вченим на Землі не потрібно буде сподіватися тільки на марсоходи та орбітальні апарати.
Нагадаємо — NASA готується відправити на Марс першу ракету. Blue Origin виграла тендер NASA на доставляння на орбіту навколо Марса двох однакових апаратів місії ESCAPADE. У конкурсі брала участь і компанія Ілона Маска SpaceX, однак через невдалі два запуски новітньої ракети-носія Starship американське космічне агентство віддало перевагу компанії Джеффа Безоса.