Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені NASA підтвердили можливість життя на Марсі, але є нюанси
Співробітники NASA по-новому поглянули на можливість існування мікробного життя на Марсі. Моделювання показало, що фотосинтез на Марсі може працювати до глибини трьох метрів під товщею водяного льоду на поверхні Червоної планети. Подібні екосистеми поширені в льодовиках на Землі. Чому б їм не виникнути на Марсі?
Орбітальні апарати зафіксували безліч ярів і складок місцевості на Марсі, краї яких покриті шаром льоду. На цьому виникло припущення, що на Марсі з давніх часів залишаються льодовики, а їх танення і ерозія призводить до виникнення ярів.
Лід у чистому вигляді на Марсі відсутній. Зазвичай це суміш пилу і льоду. Пил та інші вкраплення мають властивість нагріватися під сонцем і плавити лід, занурюючись з роками все глибше і глибше. На Землі подібні утворення називають кріоконітовими отворами. Їх у великій кількості знаходять у льодовиках, а якщо вивчити їх ближче, то виявляється, що там заводиться мікробна живність і навіть водорості, які існують у підльодових кавернах як у теплицях.
Фахівці NASA провели моделювання для визначення можливості утворення кріоконітових отворів у пило-льоді на Марсі. Модель не тільки допустила появу подібних утворень, але також залишила можливість для збереження роботи фотосинтезу на Марсі до глибини три метри в товщі льоду. У даному випадку лід має грати роль радіаційного щита для мікробного життя на глибині. Марс не захищений магнітним полем, і сонячна радіація буквально стерилізує його поверхню.
Вчені шукають найбільш перспективні місця для виявлення слідів мікробного життя на Марсі в майбутніх місіях.