Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені NASA пояснили походження аномального явища, що створює дірки у небі
Супутник NASA Terra, який пролітав над Мексиканською затокою, зафіксував унікальні хмари. Їх вигляд нагадує дірки, що утворились у небі. Деталі про незвичне явище оприлюднили журналісти Business Insider.
За даними NASA, дослідники документують унікальні хмари з 1940-х років, але лише близько 15 років тому вчені знайшли пояснення. Виявлені об'єкти офіційно називаються кавумовими хмарами (cavum clouds), але іноді їх називають хмарами-діркопробивачами або дірчастими хмарами.
«Не дивно, що люди приймають їх за літаючі тарілки або інші незвичайні явища. Такі аномалії не схожі на звичайні хмари», — наголосили вчені. За словами дослідників, появу кавумних хмар спричинили винайдені людьми технології. Вони утворюються, коли літаки пролітають крізь хмари середнього рівня, які складаються з переохолоджених крапель.
Науковці з Дослідницького центру NASA в Ленглі виявили, що чим менший кут, під яким літак проходить крізь хмари, тим більшою буде порожнина, яку він залишить після себе. Аналіз показав, що будь-який тип літака може утворювати кавумні хмари.
Супутник NASA Terra сфотографував «скупчення» кавумних хмар біля західного узбережжя Флориди. За даними агентства, понад 1 000 рейсів на день, що відправляються з міжнародного аеропорту Маямі, є основним фактором, що сприяє виникненню цього явища.
Супутник Terra призначений для вивчення змін в атмосфері Землі та наслідків зміни клімату. Дослідники використовують дані, зібрані з супутника, для картографування впливу людської діяльності та стихійних лих.
Нагадаємо — за допомогою космічного телескопа «Джеймса Вебба» отримано перші докази існування нової нейтронної зорі. Вона настільки молода, що їй не мільярди років, а всього лише пішов 37-й рік. А дата її народження — 23 лютого 1987 року. Астрономи дали зорі назву SN 1987A.