Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені NASA розробили революційну технологію для пошуку нових планет у далекому космосі
У лабораторії NASA в Каліфорнії вчені успішно встановили ключовий компонент на новий космічний телескоп імені Ненсі Грейс Роман. Цей пристрій, названий коронографом Романа, спеціально розроблений для блокування світла зірок — це дозволить виявляти слабке світло від планет за межами Сонячної системи, інформує Space.
Очікується, що телескоп імені Роман буде запущений у травні 2027 року. Завдяки широкому полю зору, яке у 100 разів перевищує поле зору телескопа Габбл, він допоможе досліджувати темну енергію, екзопланети та інфрачервону астрофізику. Коронограф, як експериментальна технологія, стане першим кроком до майбутніх місій NASA, спрямованих на пошук життя на екзопланетах.
Пристрій використовує складну систему масок, призм, детекторів і гнучких дзеркал для блокування зоряного сяйва. Це дозволяє безпосередньо виявляти планети, які зазвичай спостерігають через метод транзиту, що має обмеження: планета повинна проходити перед зіркою в орбітальній площині, спрямованій до спостерігача. Коронограф Романа здатен виявляти планети, які у 100 мільйонів разів тьмяніші за їхні зорі, що на 1000 разів перевершує показники наявних космічних коронографів.
Наразі інженери працюють над завершенням тестів та інтеграцією основного наукового приладу — ширококутного інструмента телескопа. Вся команда NASA високо оцінює досягнення на шляху до завершення проєкту, підкреслюючи важливість роботи над космічним спостереженням наступного покоління.