Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені NASA відкрили 26 нових видів мікроорганізмів, що здатні вижити в умовах космосу
У стерильних приміщеннях NASA, де збирають космічні апарати, вчені виявили 26 нових видів бактерій. Організми, раніше невідомі науці, демонструють генетичні ознаки, що вказують на здатність виживати в екстремальних умовах — навіть у космосі. Дослідження провели фахівці з Лабораторії реактивного руху NASA разом із науковцями з Індії та Саудівської Аравії, а його результати опубліковані у журналі Microbiome.
Чисті кімнати NASA — це середовища з дуже низьким рівнем пилу та мікроорганізмів. Вони створені саме для того, щоб запобігти потраплянню земного життя на космічні апарати. Але, як з’ясувалось, деякі екстремофіли не лише виживають у таких умовах, а й розвиваються там. Виявлені бактерії містять гени, відповідальні за стійкість до дезінфекції, радіації, а також за механізми відновлення ДНК і детоксикацію.
Ці генетичні особливості можуть мати практичне застосування на Землі. Наприклад, у збереженні харчових продуктів або в медицині. Дослідники вважають, що гени, виявлені в нових видів бактерій, можна використати в біоінженерії для створення стійкіших продуктів чи терапій.
Окрім прикладних перспектив, робота має значення для захисту інших планет від земного біозабруднення. Вчені вивчають, які саме мікроорганізми потенційно можуть потрапити в космос і які з них здатні вижити в таких умовах. Це допоможе NASA краще прогнозувати мікробіологічні ризики для космічних місій.
Співпраця між KAUST і NASA, на думку одного з авторів дослідження, є проривом у вивченні мікробів, що можуть існувати поза Землею. Такі дослідження не лише сприяють безпеці космічних польотів, а й відкривають нові горизонти для науки про життя.