Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені NASA відкрили на Марсі нову територію, де може існувати життя
Видання Daily Mail інформує: NASA зафіксувала загадкові структури, схожі на павутиння, у новому регіоні поблизу екватора Марса. Виявлені формації охоплюють територію до 20 км і, ймовірно, є кристалізованими мінеральними утвореннями, відомими як «коробчасті структури».
На Землі подібні структури зустрічаються у печерах, таких як Печера вітру в Південній Дакоті, де їх створили мінеральні води, що затікали у тріщини скель. На Марсі ж ці утворення могли сформуватися завдяки солоним і теплим водам давніх океанів. Геолог Кірстен Сібах з Університету Райса припустила, що ці мінеральні утворення могли зберігати залишки мікробного життя, що робить регіон перспективним для подальших досліджень.
Карта, створена на основі супутникових даних, показує, що для утворення цього «павутиння» знадобилося щонайменше 113,6 мільярда галонів води. Вода, багата мінералами, могла заповнити тріщини в породах біля гори Еоліда (неофіційно відомої як «Гора Шарпа»), після чого вона випарувалася, залишивши після себе кристали.
Додаткові підтвердження того, що Марс мав умови для існування води, були отримані з метеорита NWA 7034, знайденого у Північно-Західній Африці. Аналіз показав, що ще 4,45 мільярда років тому на планеті існували гарячі й мінерально багаті води, які могли слугувати середовищем для розвитку життя, подібно до гідротермальних джерел на Землі.
У 2025 році марсохід Curiosity розпочне детальне дослідження «павутинних» структур. Вчені сподіваються, що ця місія проллє світло на еволюцію Марса і на можливість існування життя на цій планеті в далекому минулому.