Підписуйтеся на наш телеграм канал!
![](https://noworries.news/wp-content/uploads/2024/12/c6c72553-e42011044fee6a2e7b91d8cee27bd20a-315x200.jpg.webp)
Науковці довели, що раніше на Марсі могло існувати життя
Вчені з’ясували, що рідка вода на Марсі, найімовірніше, зараз є рідкісним явищем, оскільки кількість солей-антифризів у марсіанських льодах виявилася надто малою для утворення стабільних розсолів.
Нове дослідження, проведене науковцями з Університету Арканзасу та Інституту Місяця й планет у Х’юстоні та опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, проливає світло на загадкову природу марсіанської води. Хоча в минулому на Червоній планеті існували річки, озера та океани, більша частина цієї води або випарувалася у космос, або стала частиною структури гірських порід.
Раніше вчені припускали, що темні смуги, які з’являються влітку на схилах марсіанських кратерів і ущелин, можуть бути слідами просочування ґрунтових вод у вигляді розсолів. Передбачалося, що перхлорати, виявлені апаратом «Фенікс», діють як антифризи, дозволяючи воді залишатися рідкою навіть при температурах до -75°C.
А проте, нові розрахунки показали, що концентрація перхлоратів у марсіанських льодах занадто низька для утворення значної кількості рідких розсолів. До того ж такі розсоли мають низьку активність води, що робить їх непридатними для підтримки життя. Вчені дійшли висновку, що сезонні темні смуги на схилах, найімовірніше, є результатом руху піску та пилу, а не води.
Попри те, що значні запаси водяного льоду виявлено не лише в полярних шапках, а й у реголіті середніх широт Марса, існування рідкої води на планеті залишається малоймовірним і можливим лише за особливого збігу умов. Дослідження підкреслює складність марсіанського середовища, але водночас залишає простір для нових відкриттів.