Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені NASA вперше зафіксували з космосу нове аномальне явище в атмосфері Землі
Дослідники NASA вперше зафіксували з космосу рідкісне атмосферне явище — деформовану «подвійну веселку», хоча насправді воно не є традиційною веселкою. Явище називається глорія — оптичний ефект, який виникає, коли сонячне світло взаємодіє з мікроскопічними крапельками води в хмарах. Глорії схожі на веселки, але утворюються в результаті дифракції світла, а не його відбиття і заломлення, як у випадку з традиційними веселками, інформує Live Science.
Саме цю глорію було зафіксовано супутником над мексиканським островом Гваделупе у Тихому океані. Вона тягнулася на 480 км і виглядала як дві паралельні дуги, що йдуть у протилежних напрямках. Насправді це лише одне явище, яке було зафіксоване двічі через особливості сканування поверхні Землі супутником.
Також на фото можна побачити хмари з вихорами, відомі як вихри фон Кармана. Вони утворюються, коли потоки повітря порушуються гірськими масивами, як у випадку з вулканічним хребтом острова Гваделупе. Відкриття додає нові знання про рідкісні атмосферні явища та процеси, що відбуваються в атмосфері Землі.
Раніше ми розповідали про те, що вчені частково підтвердили можливість сценарію кінця Всесвіту, який відомий під назвою «Велике стиснення». Ця теорія припускає, що процес розширення Всесвіту раптово зміниться, і замість розширення галактики, зірки та планети почнуть зближуватися, доки не зіткнуться одна з одною.