Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені назвали роботів, яким люди довіряють найбільше
Вчені з Потсдамського університету вивчили, чи впливають особливості мови роботів на формування у користувачів довіри до них, сприйняття їх ефективності та компетентності. Аналіз показав, що носії берлінського варіанта німецької мови більше довіряли роботам, які використовували той самий діалект.
Дослідники провели онлайн-опитування за участю 120 осіб, які мешкають у Берліні чи Бранденбурзі. Учасникам показували відеоролики, в яких робот зі штучно згенерованим чоловічим голосом говорив або стандартною німецькою мовою, або берлінським діалектом. Цей варіант традиційно вважається більш «низьким», характерним для робітничого класу та іноді використовується ЗМІ для неформальної подачі матеріалу.
Аналіз показав, що в середньому учасники більше довіряли роботу, який говорив стандартною німецькою мовою. Але ті з них, хто частіше у житті використовував берлінський варіант мови, вибирали робота, який володіє аналогічним діалектом. Ці учасники вище оцінювали компетентність «берлінця», незважаючи на те, що традиційно ця форма мови не вважається характерною для академічного середовища.
Дослідники зазначають, що розмовна мова або розуміння діалекту може бути частиною внутрішньогрупової ідентичності. Це дозволяє роботам скористатися упередженням: люди віддають перевагу тим, хто чимось схожий на них.
Соціальні роботи можуть допомогти у догляді, наприклад, за людьми з обмеженими можливостями або людьми похилого віку. Для ефективної взаємодії людям має бути комфортно в такій взаємодії, а у разі навчання — робот повинен викликати довіру.
Нагадаємо — у липні вчені представили революційний штучний інтелект SKILL (Shared Knowledge Lifelong Learning), що здатний обмінюватися знаннями з іншими нейромережами. Дослідження Університету Південної Каліфорнії продемонструвало, що ШІ-моделі, які обмінюються знаннями між собою, можуть навчатися одна в одної та швидко освоювати різні види навичок.