Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені порахували, скільки зірок помирає у галактиці Чумацький Шлях щороку
Згідно з даними досліджень, опублікованими професором Джеймсом Де Буйзером з Інституту пошуку позаземного розуму (SETI), щороку у Чумацькому Шляху, вмирає близько 1,9 зірки. І саме процес зупинки ядерного синтезу визначає смерть зірки.
Є два основні шляхи, за якими зірки припиняють своє існування, залежно від їхньої маси. Для зірок з малою масою ядерний синтез закінчується, коли весь водень у їхньому ядрі перетворюється на гелій. У результаті зірка колапсує, а її атмосфера розширюється і стає червоною, утворюючи червоного гіганта. Далі зоря втрачає свою атмосферу, залишаючи після себе білий карлик. Приблизно 97% зірок у Чумацькому Шляху, включно зі Сонцем, приречені стати білими карликами. За підрахунками, один білий карлик утворюється кожні два роки.
Для масивних зірок, що мають масу у вісім або більше разів більшу за масу Сонця, процес смерті є іншим. Ці зірки утворюють надважкі елементи у своєму ядрі, доки не зможуть утримувати себе проти гравітації. Це призводить до вибуху, відомого як наднова. Ядро такої зірки перетворюється на нейтронну зорю або чорну діру. Наднові відбуваються в середньому раз або два на століття.
Останнє зафіксоване спостереження наднової у Чумацькому Шляху було в 1604 році. Астрономи вважають, що наднові можуть відбуватися частіше, але через густі хмари газу та пилу їх важко спостерігати з Землі. Отже, з утворенням білого карлика кожні два роки та кількома надновими кожні 100 років, в нашій галактиці помирає приблизно 1,9 зірки щороку.