Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені повідомили про успіхи роботів — вперше в історії робот пересадив людський орган
Команда хірурга-трансплантолога Аділ Хана виконала першу в історії роботизовану трансплантацію печінки у Barnes-Jewish Hospital (США). Відтепер цю інноваційну процедуру проводитимуть і в інших клініках.
60-річному чоловіку була потрібна трансплантація печінки через рак і цироз, викликаний гепатитом С — операцію здійснив робот, рухи якого контролював головний хірург. «Пересадка пройшла успішно: нова печінка відразу ж почала працювати, і пацієнт одужав без будь-яких хірургічних ускладнень», — розповів Аділ Хан, який очолював команду хірургів в Barnes-Jewish Hospital.
Лікарня зосередилася на розробці роботизованої технології пересадки органів, щоб звести до мінімуму інвазивність хірургії та швидше ставити пацієнтів на ноги.
Пересадка печінки — одна з найскладніших операцій на животі. Зазвичай за такої операції хірург робить два розрізи — 10 см і 40 см. Проте роботу потрібно лише 1.5 см і 15 см. Трансплантація зайняла понад 8 годин, але хірурги вважають, що час скоротиться у міру того, як процедура стане більш поширеною.
Нагадаємо — інженери швейцарського дослідницького інституту EPFL проводять розробку нового робота-хірурга. Новинка має 4 руки-маніпулятори, а не 2. Одна пара маніпуляторів управлятиметься руками лікаря, а інша — його ногами. Такий підхід, на думку розробників, дозволить лише одному фахівцеві виконувати роботу двох чи трьох осіб. Два основних маніпулятори призначені для використання таких хірургічних інструментів як скальпель та ретрактор.