Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені повідомили про відкриття трьох нових планет у Сонячній системі
Використовуючи телескоп «Джеймс Вебб» (JWST), вченим вдалось виявити три нові планети у Сонячній системі. З використанням даних, отриманих за допомогою ближнього інфрачервоного спектрометра (NIRSpec), міжнародна група астрономів спостерігала три карликові планети пояса Койпера: Седну (Sedna), Гунгун (Gonggong) і Кваоар (Quaoar).
За словами дослідників, спостереження дали змогу виявити кілька цікавих особливостей орбіт і складу, включно з легкими вуглеводнями і складними органічними молекулами, які, як припускають, утворюються внаслідок опромінення. Дослідження провів Джошуа Емері, доцент Астрономічного і Планетарного інституту Північного університету Аризони, у його команду ввійшли понад 10 вчених із різних університетів і кількох країн. Вони хотіли дізнатися, чи є на поверхні Седни, Гунгуна і Кваоара леткі сполуки.
Результати дослідження можуть мати значення для вивчення транснептунових та інших об'єктів у зовнішній Сонячній системі. Це відкриває нове розуміння формування об'єктів за сніговою лінією в планетарних системах — лінія, за якою летючі сполуки замерзають. У нашій Сонячній системі це відповідає лінії азоту, де об'єкти утримують велику кількість летких сполук (наприклад, азот, метан і аміак) з дуже низькими точками замерзання.
За словами Емері, їхні результати також допоможуть краще зрозуміти, які еволюційні процеси відбуваються з об'єктами в цьому регіоні: «Основне значення у визначенні розміру, за якого об'єкти пояса Койпера достатньо прогріваються для реакцій первинних крижаних сполук, і можливо, навіть для їхньої диференціації».
Нагадаємо — нещодавно астрономи припустили, що за Плутоном ховається невідомий пояс Койпера з масивними космічними тілами. Даний регіон Сонячної системи, наповнений тисячами крижаних об'єктів різного розміру, найвідомішим з яких є Плутон. За словами вченого Веслі Фрейзера, якщо це відкриття, зроблене за допомогою наземних телескопів, підтвердиться, стане зрозуміло, що Сонячна система значно більша і схожа на інші відомі зоряні системи.