Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розкрили деталі про існування копій Чумацького Шляху у Всесвіті
Астрономи виявили, що третина галактик у Всесвіті мають структуру, схожу на Чумацький Шлях. Нові дослідження показали, що ці спіральні галактики утворилися набагато раніше, ніж вважалося до цього.
Використовуючи космічний телескоп Вебба, вчені дослідили майже 900 галактик з раннього Всесвіту. Вони виявили, що приблизно третина з них є спіральними галактиками, подібними до нашої рідної галактики Чумацький Шлях. Це відкриття суперечить попереднім припущенням, що спіральні галактики з’явилися через 6−7 мільярдів років після Великого вибуху. Згідно з новими даними, вони вже були поширені у Всесвіті через 2 мільярди років після події.
Спіральні галактики відомі своїм активним утворенням нових зірок у спіральних рукавах. Кожне нове покоління зірок створює все важчі хімічні елементи, які необхідні для формування кам’янистих планет та життя. Таким чином, розуміння того, як і коли з’явилися перші спіральні галактики, є дуже важливим для астрономів.
Вчені зазначають, що спіральні галактики починалися як гарячі газові диски, які з часом стабілізувалися і стали динамічно холодними газовими дисками. Відтак, коли газ охолоджувався, почали формуватися спіральні рукави. Проте галактики, що зливаються, також можуть виглядати як спіральні галактики, тому отримані результати можуть містити деяку невизначеність.
Нагадаємо — масивна газова хмара на великій швидкості наближається до Чумацького Шляху. Вона зіткнеться з нашою галактикою приблизно через 27 млн років, попередили астрономи з Обсерваторії Грін-Бенк у США. Хмара складається з газоподібного водню і знаходиться на відстані близько 36 000 — 45 000 світлових років від Чумацького Шляху.