Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розробили генератор енергії, який можна наносити на тканину і використовувати в одязі
Вчені створили еластичний термоелектричний генератор (ТЕГ), натхненний смугами зебри, який можна нанести на тканинну основу і використовувати в одязі. ТЕГ створений на основі полімеру, який повністю розкладається під впливом навколишнього середовища.
Термоелектричний генератор перетворює тепло, що виділяється технікою і людським тілом, на електрику. Білі та чорні смуги, нанесені на білий лист із полікапролактону (матеріал з низькою температурою плавлення), створюють різницю температур, достатню для генерації електроенергії. За словами професора електротехніки та інформатики Корейського інституту науки та техніки Янга Мін Сонга, такий генератор не потребує обслуговування і є довговічним. Його можна використовувати для створення датчиків, що працюють від тепла, або одноразових масок для обличчя, які здатні вимірювати температуру.
Під час тестування на відкритому повітрі в сонячний день, білі смуги стали на 8 °C холоднішими, а чорні на 14 °C теплішими за температуру навколишнього повітря, створивши максимальну різницю температур у 22 °C. Нанопровідники перетворювали цю різницю температур на електричну енергію, генеруючи максимальну потужність близько 6 мікроват на квадратний метр (мкВт/м²).
Як пояснив Сонг, цього достатньо для роботи датчиків із низьким енергоспоживанням, але, безумовно, нижче за ідеал для комерційних застосувань. Використання більш термоелектрично ефективних матеріалів, збільшило б вихідну потужність, але головні переваги пристрою — дешевизна, еластичність і біорозкладність — були б втрачені.