Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розробили революційний акумулятор для військових, що працює за рахунок вуглекислого газу
Агентства перспективних дослідницьких проектів Міноборони США (DARPA) розробляє проект під назвою «Експедиційне використання вуглецю для енергетичної стійкості та стабілізації». Його мета — збирати електроенергію для заряджання акумуляторів, використовуючи вуглекислий газ, інформує Military Aerospace.
Дослідники з DARPA шукають можливість генерувати паливо з джерел вуглекислого газу в бойових умовах, щоби забезпечити високу щільність енергії та спростити логістику. За їхніми словами, вловлювання, зберігання і перетворення вуглекислого газу на енергоакумулювальне паливо дасть змогу створити повністю закриту систему, здатну самостійно поповнювати його запаси. Така система могла б спростити експлуатацію акумуляторів під час військових місій.
Наразі що інженери стикаються з двома проблемами:
- виробництво рідкого палива з CO2 відбувається щонайменше в 30 разів повільніше, ніж перезаряджання літієвих батарей;
- вловлювання і зберігання CO2 з вихлопних газів ускладнене компромісом між працездатністю і стабільністю використовуваних матеріалів.
У DARPA планують розв’язати ці проблеми, залучивши вчених, які працюють у галузі акумуляторних технологій. Відомо, що в Бостонському університеті розробили матеріал для вловлювання вуглекислого газу в закритих просторах (підводні човни, підземні бункери та пілотовані космічні кораблі). Технологічний стартап ExxonMobil і Меморіальний інститут Баттель, теж працюють у сфері уловлювання та зберігання вуглекислого газу, тож і їх на перспективу можуть залучити до проекту ExCURSion.
Нагадаємо — науковці з Університету штату Орегон (OSU) довели що один оператор може керувати 100 або більше дронами — це стосується усіх видів БПЛА, їх можна комбінувати у межах одного рою при чому. Це стало можливим завдяки особливому інтерфейсу віртуальної реальності під назвою I3