Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили штучний інтелект, що створює унікальних роботів за лічені секунди
Команда вчених із Північно-Західного університету створила перший у світі штучний інтелект, здатний самостійно розробляти роботів. Після виконання завдання штучним інтелектом щодо проектування робота, вчені були вражені: процес еволюції живих істот, який зайняв мільярди років, ШІ здійснив всього за кілька секунд.
Відмінною рисою цього ШІ є можливість працювати на звичайному персональному комп’ютері, створюючи абсолютно нові конструкції. На відміну від інших систем ШІ, для нової розробки не потрібні потужні суперкомп’ютери чи величезні бази даних.
Як зазначив Сем Крігман із Північно-Західного університету: «Ми створили алгоритм, який оминає деякі моменти еволюції, не спираючись на людський досвід». Процес швидкого проектування Крігман назвав «миттєвою еволюцією». ШІ сам дійшов висновку, що для руху роботу потрібні ноги. Однак, замість класичних чотирьох ніг, ШІ запропонував триногий дизайн із низкою інших незвичайних елементів, включаючи отвори в корпусі робота.
«Коли люди створюють роботів, вони найчастіше роблять їх за образом та подобою знайомих об'єктів. Але штучний інтелект може запропонувати абсолютно нові рішення», — наголосив Крігман.
Хоча перший робот від ШІ здатний лише повільно пересуватися, вчені бачать у цій технології величезний потенціал. У майбутньому подібні роботи можуть використовуватись для пошуку людей під завалами, ремонту каналізаційних систем або навіть у медицині для діагностики та лікування захворювань на клітинному рівні. «Єдине, що заважає створенню цих нових інструментів і терапій, це те, що ми не знаємо, як їх розробити. На щастя, ШІ має свої ідеї з цього приводу», — підсумував Крігман.
Нагадаємо — наприкінці вересня стало відомо, що японським дослідникам вдалось створити штучний інтелект, здатний розшифровувати вокальні сигнали птахів — курей та півнів. Це відкриття, засноване на методиці глибокого емоційного аналізу (Deep Emotional Analysis Learning), дозволяє отримати унікальне уявлення про емоції цих птахів. Виявляючи такі почуття, як голод, страх чи радість, ця технологія може покращити добробут тварин та збагатити людську взаємодію з ними, переконані розробники.